Skip navigation


Slovenskí a českí futbalisti sa majú stretnúť dnes večer (05.09.2009) v dôležitom súboji. Každému tímu ide o niečo iné. Alebo žeby som sa mýlil? Áno, mýlim sa aj sa nemýlim.

Dnešný zápas sa môže zapísať do dejín ako víťazný i ako zápas, ktorý priniesol nejakú nádej pre české mužstvo.
Povedať, že Slovenskí hráči nemajú čo stratiť je nezmysel. Každý futbalový súboj má svoju cenu. Ide len o to akú. Tento súboj má pre Čechov vyššiu motiváciu. Česi bojujú o poslednú záchranu, čo Slováci, našťastie nie. České futbalové mužstvo je na ťahu. Ťahy musia byť jasné, aby mali nejaký dôsledok. Dôsledok taký, že Slováci budú porazený. Ale ako Slovenský fanúšik toto nepripadá do úvahy. Naši futbalisti musia vyhrať aj keď musím podotknúť, že budú mať to ťažké. Česi vybehnú na trávnik s väčšou motiváciou ako Slováci…. Alebo nie? NO, ako sa to vezme. Minulosť ukázala, že keď už bola nejaká nádej na slovenskej strane, nikdy nebola využitá. Spomenul by som pár príkladov, ale tie račej nespomínam. Bolo by ich dosť veľa a aj tak nič by neriešili.
Zápas, ktorý bude sledovať takmer 22800 divákov má prestíž v slovenských i českých dejinách. Slováci majú čo vrátiť Čechom a Česi musia ukázať, kde v skutočnosti patria. Povedzme si na rovinu, že český tím stoji na niečom inom ako slovenský. Český Futbal dokázal viac ako slovenský a to myslím, že favorizuje Čechov v tomto súboji.
Česi aj v predchádzajúcom spoločnom zápase boli favoriti, no neskôr sa ukázalo, že všetko nie je také ružové. Slováci vyhrali a ukázali, že sú odhodlaní bojovať ďalej. Držme im pršteky, aby dokázali slovenským fanúšikom, že existujú, že niečo znamenajú.
Slovenský futbal stoji na niečom inom ako stál pred niekoľkými rokmi a to isté platí pre český futbal. Mnohí hovoria, že slovenský futbal napredoval a český postupne klesal nadol.
Ale to platí vo všeobecnosti. Nemusí to platiť dnes a preto držme sa toho, že nie sme mierny favoriti. ostaňme pri realite, lebo Česi nám ukázali, čo je mať hore nos… Spomínam si akurát na poslednú zimnú olympiádu… Tam Slováci vo štvrťfinálovom zápase natrafili na Čechov. Samozrejme ako to už chodí – Slováci sa po dobrých výkonoch zľakli Čechov. A splnilo sa pravidlo „poslední sú prvými…“ alebo „Česi sú proste lepší…?!?!…“
Po dobrých výkonoch v skupine sme na Čechov natrafili dobrovoľne. Napríklad Švédi vtedy taktizovali – račej prehrali so Slovákmi, aby nehrali s Čechmi… No, Slováci to akosi nepochopili. Ale samozrejme, nedalo sa to predpokladať vtedy…

Slovenský tím musí toho viac ukázať:
Musí vrátiť tie prehry,
Musí si zlepšiť svojich fanúšikov,
Musí si urobiť prestíž pred Čechmi,
Musí ukázať, že niečo znamená,
A v neposlednom rade – musí si poistiť prvé miesto, ktoré mu zatiaľ patrí.

Určite nájde sa ešte viac dôvodov pre Slovákov prečo vyhrať. Pre české mužstvo ma napadá iba jeden dôvod prečo musia vyhrať – je to posledná záchrana. Záchrana, ktorá sa chystá na Slovákov… Takže buďme ne favoriti, buďme ty čo dokážu súperovi pripraviť prekvapenie!
A ako vyhrať zápas s Čechmi? No, na tu to otázku neviem odpovedať, keďže nie som odborník v tejto profesii. Som iba ako fanúšik, ktorý sem-tam má riadne nervy…! Hlavne vtedy, keď naši prehrávajú! A keď už nezvládam tu situáciu, tak je to brutal… Račej bez komentára! Možno niekedy nabudúce..

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: