Skip navigation


Život je už raz taký. Chceme, aby bolo niečo inak, no on to zariadi za nás.

Každá vec je na niečo dobrá. Život nie je len to „zlo“, ale prináša situácie, kedy sa zamýšľame nad tým prečo je to tak, prečo to nemohlo byť inak… Ale to, že si kladieme otázky, neznamená, že život je tvorcom „zla“.
Počas svojho života nemôžme hľadať iba zlé veci, ktoré sú „výnimočné“. Hľadajme to, čo nám dáva pozitívnu silu. To nám môže dať silu, to nás môže posunúť dopredu a to nám ukáže, že všetko sa dá len je tu jeden háčik: „ak chceme, potom nie je problém s ničím“. Alebo inak: „všetko sa dá, len treba chcieť“.
Všetko to spomínané súvisí s mnohými faktormi, ktoré možno i nemožno ovplyvniť. Záleží to iba na nás ako sa s tým vyrovnáme a samozrejme súvisí to aj z okolím – ak nám dokáže podať „správnu“ ruku, vtedy je to omnoho ľahšie.
Môžeme premýšľať o tom, čo mohlo byť a čo nemohlo byť. Ale to, že nad tým premýšľame, neznamená, že to vrátime späť.
„Maťo! Veď tam je to úplné niečo iné! „Pre boha“ prečo to musí byť takto?“
Prichádzame k otázke na ktorú sa dá odpovedať rôzne. Záleží na nás ako sa prispôsobíme situácii: „nooooo, už to tak musí byť“.
A teraz by som to doplnil o to: „už to tak musí byť, osud je už taký“.
Ale samozrejme vyhovárať sa na osud je niekedy príliš „detské“. Osud nie je tým „prvkom“, ktorý ovplyvňuje náš život. Je tu mnoho veci, ktoré môžu nás ovplyvniť – priatelia, láska, šťastie, zdravie, túžba po dobre… To všetko môže nahradiť i to „škaredé“. Nepotrebujeme na to ideály, stačí vyrovnanosť s tým, čo sa deje a čo sa dialo. Minulosť ostane minulosťou a preto vracať sa k tomu, čo mohlo a čo nemohlo byť nemá zmysel. Minulosť sa nestane budúcnosťou. Ak by sa stala, tak potom mnoho veci by sme mohli zmeniť. Bohužiaľ mnoho veci nezmeníme. Ale minulosť nám môže ukázať, že boj za šťastím sa dá aj za neveľmi dobrých podmienok. Stačí mať tajný „elán“ a všetko ide ako po masle. Samozrejme niekedy to je ťažké, ale život nikdy nebol prechádzka po ružovej záhrade. Koľko ľudí existuje, ktorý žijú v utrpení? Mnoho…. ich život nie je žiadna výhra, ale vedia s problémami bojovať a to ich posúva v pred… Okrem toho sú príkladom pre tých „normálnych“. Uvedomiť sa aké to je „hrozné“ nie je jednoduché. Výrok: „ja by som to tak nechcel“ nestačí. To môže povedať každý. Nepotrebuje sa vcítiť a povie to. Ale ak sa „vcíti“, pochopí, že nie je to až také jednoduché Ako by sa to zdalo. Ako som už spomínal – všetko má svoje výhody i nevýhody. Každá „zlá“ vec môže byť na niečo dobrá. Samozrejme je v tom háčik – zlá vec má výhodu iba vtedy, keď sa „vcítime“.
Kto nevie o čom hovorím, tak má proste smolu. Ak bude chcieť, ja mu to rád vysvetlím 😮

Život musí nám prinášať aj to „zlo“, lebo potom by sme nevedeli čo je dobro. „Zlo“ nie je porážka, ale je dôkaz, že aj so „zlom“ sa dá bezpečne bojovať. Stačí vnútorná túžba po šťastí!

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: