Skip navigation


Politici to sú šikovní ľudia. Vedia sa vynájsť v každej problematike a dokonca niekedy na to nepotrebujú rozum. Aká je to inteligencia.

To, že politici sú šikovný ľudia na správnom mieste nemožno nikdy poprieť. Vedia rýchlo, jasne, niekedy zavadzajúco odpovedať, ale čo je dôležité – sú dobrí ekonómovia, priemyselníci, poľnohospodári a samozrejme aj dobrí vykrádači štátu. Aby som to spresnil s tým vykrádaním – sú to okrádači vlastných voličov. Ale o tých spomínaných Jánošíkoch mohli by sme rozprávať neustále a zistili by sme, že existuje ich mnoho. Netreba ani rozmýšľať a nájdu sa stále taký, čo týmto „zákonitostiam obkrádania“ rozumejú až veľmi dobre. Nepotrebujú na výpočty matematikov, nepotrebujú ekonómov, pre ich blaho je dôležité mať čo najviac voličov. Nepotrebujú mať dobre ekonomický zabezpečený štát, ktorý bude v konečnom dôsledku blahom pre ľudí. Myslia iba na súčasnosť, minulosť nepoznajú a budúcnosť ich nemusí zaujímať. Veď predsa prečo by sa mali trápiť tým čo bude v budúcnosti?
Aká otázka provokačná… Veď oni sa vlastne zaoberajú budúcnosťou. Ale je v tom jeden maličký háčik – zaoberajú sa iba budúcnosťou, ktorá im môže priniesť chváli. Chvály v podobe: „krízu si vymysleli v USA, Slovenska sa určite nedotkne“. Aké pekné hodnotenie situácie. Bol to klam alebo omyl? Ťažko povedať. Ale ak premiér je rozumný človek (čomu aj verím), tak musel si byť vedomý, že kríza zasiahne aj Slovensko. Slovensko má otvorenú ekonomiku, ktorá je zameraná na vývoz, čo vie aj dieťa zo škôlky.
Ale žeby to nevedel premiér je prosto nemožné. On všetkého si bol vedomý, len zavadzal z viacerých dôvodov. V prvom rade chcel zachovať pokoj vo svojej voličskej základni, keďže do volieb bolo ešte dosť ďaleko. V druhom prípade naozaj nedokázal predpokladať, čo sa bude diať. Ale ak hovoríme o druhej možnosti, musíme niečo opäť pochopiť… Prečo potom tvrdil, že Slovenska sa kríza nedotkne? Otázka na ktorú si môže každý sám odpovedať, ako už len chce. Je to iba na tebe čomu veríš a čomu nie.
Po dobrých „slovíčkach“ premiér zistil, že nebude to také až ružové. No to, že to zistil už bolo neskoro. Ľudia žijú v z budúcnosti, zadlžujeme našu budúcu generáciu, sme prosto nespravodliví voči našim deťom a príbuzným. Ale to, že sa zadlžujeme je našou chybou. Môžeme si zato iba my. To sme chceli, mame to.
Premiér, keď sa už prebudil zo zimného spánku, zistil, že je neskoro a to ho popudilo, aby začal konať. No to, že on začal príliš skoro konať mu vzalo niektorých voličov. Začal sľubovať, že sociálne výdobytky tejto vlády nezmenia hodnoty ani za cenu zadlžovania štátu. myslím, že v tomto prípade túžba po moci vyhrala nad zdravým rozumom a to bude mať dôsledky pre budúcu generáciu. Ale ak si položíme otázku: „načo nás môže zaujímať budúca generácia? Veď my žijeme v súčasnosti a nie v budúcnosti.“
Samozrejme, že žijeme v súčasnosti. Naše deti budú žiť z našej budúcnosti. To, čo vytvoríme pre naše deti (minulosť) využijú oni (súčasnosť).
Vážne stojíme o to, aby sa naše budúce generácie dožili toho, čo mame my? Alebo je to iba ilúzia toho, že politici spravia niečo pre budúcnosť?
Samozrejme, že stále sa nájde politik, čo robí aj pre budúcnosť. Koná zodpovedne, s nadhľadom a nerozpráva „slovíčka“ pre voličov.
Voliči sú schopní uveriť i nemožnému. Stačí ich osloviť peknými „slovíčkami“ a všetko funguje tak ako má. Pozor! To, že niečo funguje teraz nemusí fungovať v budúcnosti.
život našej budúcej generácie stoji na našej súčasnosti (my sa zadlžujeme a oni to budú musieť splácať).
Zadlžovanie krajiny nikdy nebolo to pravé ružové. Ale politikom aj toto nevadí. Im vlastne nevadí nič, stačí, že majú dostatok voličov.

Nedovoľme, aby politici rozhodovali o zlej budúcnosti našej budúcej generácie. Robme všetko preto, aby chúťky o moci zamenili chúťkami po zdravom rozume.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: