Skip navigation


Hudba patrí odjakživa k podstate života, k tomu, čo robí človeka ľudským. Vedec by konštatoval, že hudba je v podstate čistá matematika, sú to vzdušné kmity, ktorých frekvencie sa spočítavajú podľa fyzikálnych zákonov. A predsa sa pritom deje čosi zázračné – matematika sa mení na city!

A to, že hudba je „matematikou“, ktorá sa mení na city možno overiť v realite. Hudba sprevádza nás takmer stále. Ráno pri nej vstávame, cestujeme do práce (ja do školy), počas voľných chvíľ v práci ju počúvame, prosto žije s nami, žije vlastne náš život.
Hudba ako jediná nás dokáže vypočuť kedykoľvek. Keď potrebujeme ventilovať svoje city je nám na pomoci a vypočuje nás aj bez toho, aby sme sa ju to pýtali „či môžeme“. Je nám smutno, počúvame niečo na uspokojenie, keď sme veselý počúvame niečo rýchlejšie, alebo teda niečo, čo sa nám Pači.
Hudba bola spoločníčkou ľudí stále. Najprv išlo o hudbu prírodného rozmeru, no neskôr sa zmenila na kultúru.
A to, že hudba pre nás má veľký význam je každému jasné. Vypočuje, „pohladí srdiečko“, prináša psychické uvoľnenie, dodáva nám energiu, keď ju už nemáme a keď ju už hlavne potrebujeme a taktiež čistí nám myseľ od napätia.
No čo je krajšie ako toto? „počúvam hudbu skoro stále. V práci rádio, doma v posteli MP3“.
Takto je aj u mňa. Hudba je mojim poslucháčom citov. Vie kedy som zamilovaný, naštvaný, spokojný, veselý… Ona vie všetko, čo iný nevedia. Hudba je „základom“ života.
Hudba vlastni také čaro, ktorému sa nedokáže nikto brániť nech už robí čokoľvek.
Hudbu možno počúvať rôznymi spôsobmi. Môžeme ju počúvať z cdčka, z mp3, ale tiež aj z počítača. Najobľúbenejšie počúvanie hudby v súčasnosti je cez mp3. Samozrejme mp3 +slúchadla = predmety každodennej potreby.
No aké je to pekné pohodlie, keď si pustíte mp3 v posteli? Niečo úžasné 😮
To je relax, ktorý sa nevyrovná žiadnemu. Nemusíš ani nič robiť a relaxovať môžeš v pokoji.
Ale pozor :- )relaxovať nemôžeš s „vypeckovaným“ Mp3 prehrávačom. Potom to už stráca svoje čaro.
Čaro hudby nepoznáva hranice. S hudbou vstávame, žijeme taktiež aj zaspávame. Hudba nás napĺňa tým, čo potrebujeme. Všetko čo nám môže dať hudba patri iba nám. Hudba a viacero foriem (myslím žánre)je dôkazom dokonalosti. Hudba je umenie a teda hudba je fantázia, krásno…

Hudba nám prináša iba pôžitok v našom živote. Chráňme si ju, aby bola stále dokonala, aby ju nikto „nekazil“ svojou nedokonalosťou.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: