Skip navigation


V živote robíme mnoho chyb, ktoré si uvedomíme neskoro. Uvedomíme si ich až vtedy, keď pochopíme, že sme spravili v minulosti chyby.

V každodennom uponáhľanom živote robíme chyby. Záleží len od toho aký majú rozmach, ako môžu ovplyvniť našu budúcnosť, ako môžu ovplyvniť naše vzťahy medzi priateľmi, nepriateľmi i „neutrálnymi“ spolužiakmi. Ako keby všetko záležalo na nás. NO, niekedy to tak naozaj nie je. Hlavne vtedy, keď nechceme robiť „problémy“, chceme robiť všetko preto, aby naše vzťahy boli čo najlepšie. Niekedy bohužiaľ to nejde. V tejto situácii sa k problému môžeme postaviť z viacero stránok. Buď budeme tichí „poslucháči“ súčasnosti, alebo budeme mať príliš „veľký noštek“.
To, že sme ticho ešte neznamená, že sme spokojní, čo sa deje okolo nás. A však môže tu existovať jeden záhadný princíp „dobrosti“. Nechceme, aby boli spory len pre nás, chceme, aby dobro, čo je v nás druhá strana mohla cítiť. Nepotrebujeme počuť džentlmenské „ďakujem“. Povedať niečo zo srdca je iné ako keď niečo povieme z našej „pohnútky“ „že musíme“. Veď predsa ako to už chodí „keď ti to dajú susedia, potom pekne poďakuj..“ to vám určite vravievali rodičia, keď ste boli malí. Ale to „veľké ďakujem“ môžeme povedať iba zo srdca. Ďakujem ako slovo je „princíp“ slušnosti.
Veľké a ďakovné „ďakujem“ môžeme povedať iba tým, čo nám pomáhajú skutočne. Nepotrebujú počuť „prosím ťa môžeš mi pomôcť?“ Oni to robia z vlastného presvedčenia. Aké je to „vnútorné presvedčenie“? U každého iné. Niekto to robí, lebo je tak naučený robiť dobro, niekto, naopak je váš dobrý priateľ a spraví pre vás aj nemožné. Ale tých „nemožných“ priateľov v živote môžeme stretnúť malo. Ty „nemožní“ priatelia sú zároveň skutoční priatelia. Robiť A to či sme robili dobro sa ukáže až neskôr. V budúcnosti si uvedomíme, čo sme pokazili, čo sa nám vracia ako „bumerang“.
To, že dnes robíš niečo „násilné“ ťa neospravedlňuje od spravodlivosti. Dobro nad zlom stále malo prevahu. Veď aj rozprávky majú dobrý koniec nie?
V živote je to však naopak. Dobro si musíš „vykopať“ sám vlastnou cestičkou. V tom ti nikto nepomôže.
Chceme dobro za každú cenu. Je to dobré alebo je to iba výsmech našej vnútornej slaboty?
Slabota nie je to, že chceš, aby všetko fungovalo dobre napriek tomu, že sú v tom „zadrhely“. To je iba náš omyl. Myslíme si, že všetko je v poriadku, no ono to tak nie je. Časom zisťujeme, že naše „dobro“ je zbytočné. Ako keby to, že s každým chcete dobré vychádzať nemalo žiadnu cenu a ako keby to všetko „problematické“ muselo vyjsť na povrch. Pravdu zakrývať si pred realitou je zlé, lebo potom všetky „problémy“ sa nachopia a je z toho bublina.
No tu spomínanú bublinu nemusíte spôsobiť vy . ne stáva sa to často, ale mne sa to stálo. Som z toho nešťastný z viacerých dôvodov. Prvým a tým najdôležitejším je môj princíp „dobrosti“ alebo skôr nahoda dobrého vychádzania s inými. Nezáleží mi na tom kto to je, čo to je, dôležité je to, že má „nenávidí“. Tým nechcem povedať, že má niekto nenávidí
:-d
A keď sú aj taký, tak ja už ich nezmením…
Druhý dôvod prečo ma to trápi je ten, že niekto z toho chce ako keby ťažiť „kapitál“, ale to neznamená, že skutočnosť je taká. Možno, že aj moje videnie na danú vec je iba „fantáziou“ a „túžbou“ dobroty. No, pripúšťam, že ta druhá možnosť je reálnejšia. Ale to všetko „zlo“ sa snažím zakrývať a preto to neviem reálne posúdiť.
To, že dnes nechceme pomáhať je „dobrom“ pre súčasnosť. Ukážeme aký sme, vytvoríme si o sebe mienku… Ale to všetko sa nám vráti ako bumerang neskôr. V budúcnosti, keď už nebudeme na danú situáciu pripravený. Budeme ľutovať svoje chyby, no náš „minulý sen“ po „frajerine“ sa zmení na „sen o hľadaní dobra“. Dobra je malo a preto už vtedy ho nemusíme vôbec nájsť. Robme tak, aby naše „dobro“ bolo pri nás stále. Raz aj to „dobro“, čo robíme sa nám môže vrátiť ako „dobro“ od iných.

Všetko je iba na nás. Je dôležité iba to, ako sa s tým popasujeme. Všetko dobro v minulosti sa nám môže vrátiť v budúcnosti. To nie je teória ani princíp. To je tvoja vizitka aký si Bol v minulosti.

„ak dáš šťastie iným, čakaj do vtedy, kým ti ho oni dajú samí“…

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: