Skip navigation


„bojujme za lepšie Slovensko! Proti európskej únii! Proti komunizmu a kapitalizmu! Bojujme za totalizmus!“

V posledných dňoch alebo skôr mesiacoch vznikajú nálady súvisiace s nacionalizmom. Nacionalizmus nie je problém dnešným. Prišla finančná kríza a taktiež „duchovná“ kríza, čo spôsobilo, že do popredia sa dostavajú hnutia, ktoré nemali možnosť hovoriť svoje názory v minulosti. Nedokázali osloviť voličov svojimi nacionalistickými chúťkami a teraz sa karta obrátila.
Nacionalizmus sa rozširuje, duchovná, spoločenská kríza sa prehlbuje a politici súčasnosti nevedia ako riešiť tento problém. Finančnú krízu ovplyvnia, ale spoločenskú krízu hodnôt neovplyvnia. Je to naozaj ťažké. Je to vlastne jedno či ide o „nacionalistov“ alebo komunistov. V Praxi existujú pravidla podľa ktorých sa riadia voliči:
1. sociálna predurčenosť
2. ekonomické, sociálne postavenie v spoločnosti
3. patri tu aj racionalistické zmýšľanie občana (etnická predurčenosť, náboženská predurčenosť a iné).
Ak hovoríme o Slovenskej pospolitosti, musíme myslieť na etnickú predurčenosť. Človek rómskeho (cigáni – obľúbené slovíčko Slovenskej pospolitosti) nebude voliť tu to voľbu. Oni nechcú riešiť príčinu, ale iba dôsledok. Predsudky sú iba dôsledkom a príčina je úplné iná. Neriešme dôsledok, riešme príčinu. Príčina je „korienkom“ všetkého. Dôsledok je len iba „našou zámienkou“ politického kapitálu. Existuje rómsky problém? Poďme ho riešiť! Ale nie takým spôsobom ako ho chce riešiť Slovenská pospolitosť a podobne hnutia za „lepšie“ Slovensko. Tvrdím, že existuje tu nejaký problém. Najprv si musíme definovať problém, potom musíme určiť príčiny a potom môžeme odstraňovať dôsledok. Kriminalita je len dôsledkom minulosti v týchto problémoch. Kriminalita a aj u pravých Slovákoch má nejakú príčinu. Či sa mýlim?
Príklad: slovenská rodina (žiadny „hnusní, smradľaví cigáni“) – otec pijan, matka „dobrá duša“, deťúrence pojem slušnosti nepoznajú.
Taká situácia môže existovať kdekoľvek a vôbec to nezáleží na národnosti (pre tých nechápajúcich to pomenujem inak „bez ohľadu či je to cigáň, ktorý kradne, zabíja…“)
Kriminalita existuje aj u „necigáňoch“ a to je naozaj bohužiaľ povedané „irónia problému“.
Chceme niečo riešiť z hľadiska „národnosti“, no zároveň to isté robia naši „dobroprajný“ ľudkovia, čo v konečnom význame prináša „nezmyselnosť“.
Kriminalita cigánskeho obyvateľstva + kriminalita „čistého slovenského“ obyvateľstva =? Kriminalita V slovenskej republike. Tak prečo hovoríme len o jednej skupine obyvateľstva a nehovoríme aj o druhej? Či kriminalita neexistuje u „čistých Slovákoch“? Existuje a je na to mnoho príkladov z praxe.
Program týchto hnutí za „super“ Slovenskú totalitnú republiku je naozaj iba „snom neznámym“. Ako sa môžeme dozvedieť na stránkach týchto hnutí:
1 – rešpektujeme podporujeme:
A – Slovenský národ a všetky jeho tradície a zvyky – a zabudli ste na niekoho, napríklad čo Maďarská národná menšina? Odstránime ako „cigáňov“? Oni tiež robia kriminalitu? Možno tak v politike.
B – Slovenskú reč , SLOVENČINU – pozor na Fica a Janíčka! Aj oni milujú tu to tému… čo zmenime spoločne jazykový zákon?
C – 1. Slovenskú republiku a jej skvelého prezidenta Dr. Jozefa Tisu – Skveli prezident? To ste určili podľa toho koľko deportoval židov a Rómov? No tak v tomto prípade uznávam, že bol „skveli“, alebo skôr „šikovný“. 1 slovenskú republiku si vážim, ale ich predstaviteľov si bohužiaľ nemôžem vážiť. Tato téma rezonuje v historických kruhoch. Ani historici sa nedokážu dohodnúť.
D – kresťanstvo – však solidárne a spravodlivé kresťanstvo nie? To račej ani do kostola nebudem chodiť :-ooo)
E – Telesne a psychisky vyspelý národ – v poriadku pochopil som všetkému :-oco)
2. neuznávame a netolerujeme:
A – Našu súčastnú vládu (Fico a spol.) – veď sa ani nečudujem. Však vadí to, keď preberajú témy nie? Ja by som to na vašom mieste považoval za plagiátorstvo.
B – Sionizmus – najprv niečo z teórie:
Sionizmus je politické a Nacionalistické hnutie požadujúce založenie a udržiavanie židovského štátu v Palestíne. Bolo založené koncom 19. storočia Theodorom Herzlom , židovským novinárom pôsobiacim vo Viedni, ktorý v roku 1896 okrem iného pod dojmom tzv. Dreyfusovej aféry napísal knihu Židovský štát v ktorej ako jediné východisko pre Židov ak sa chcú vyhnúť antisemitizmu našiel založenie si vlastného štátu. Názov je odvodený od pahorku Sion v Jeruzaleme, na ktorom biblickí proroci očakávajú príchod Hospodina.
Blahoželám! Už nevadia len „cigánske problémy“, je tu problém židov. Veď aj židia iba robia kriminalitu nie? Slovenský národ je najsvätejší, je to prosto kresťanský národ. Ilúzia.
C – Komunizmus a ani kapitalizmus – ale dajme všetko za totalizmus!!! Keby tu bol Totalizmus už by ste neexistovali. Už by ste svoje sväté Blogy nepísali. Boli by ste preč. Takýto istý politický systém chceme však?
D – Hanobenie národa – nič ja sa poberiem do rómskej osady a požiadam „domorodcov“, aby zajtra išli „upáliť“ slovenskú vlajku, nech má o čom písať Slovenská pospolitosť :-OOO) myslím to ironicky
E – Kriminalitu a korupciu – spresním jeden pojem. Nie vo všeobecnosti kriminalita, ale presne „kriminalita cigáňov“… Veď oni sú vážnym problémom však?
F – Hudbu ktorá morálne kazí a ničí normálne a zdravé myslenie národa , čím ho oslabuje – ops toto je na mňa veľa… neviem, čo chcel tým povedať autor…
G – Európsku úniu – ale vydržte do 2013, nech ešte naškrabeme nejaké peniažky :-ooo)
3. Chceme aby Slovensko bolo
A – ÚPLNE samostatné a slobodné bez akejkoľvek závyslosti od iných štátov – Slovenský štát je na toto malý. Veľký sen o nemožnom. Stredná Európa je atraktívny priestor.
B – Ekonomicky stabilné – čo nakážeme, aby „cigáni“ nakupovali auta? Oni si ho račej kúpia v Anglicku.
C – Duševne vyspelé, zrelé a telesne dostatočne zdatné – urobme silnú nacionalistickú armádu! Nech rozdrví každého! Ilúzia.
D – Vzdelané a informované o histórií Slovenska, Slovákov a Slovanov – školstvo o slobodnom a spravodlivom nacionalizme. No, toto by ma určite nenapadlo.
E – Bez kriminality – musím spresniť – Bez kriminality „cigáňov“.
F – A hlavne Šťastné a slobodné – Totalizmus pozná pojem sloboda? Pojmy sloboda tlače, sloboda vyjadrovania všetkých neexistuje. !

Veľa otáznikov, veľa odpovedi… Pridajte sa aj vy tak, že napíšete názor do diskusie :-ooo)

Reklamy

2 Comments

  1. Zaujímavé ako si prekrútil všetko čo tam bolo napísané . Nejedná sa len o kriminalitu cigánov ale všeobecnú kriminalitu . Ale ľudia ako ty to samozrejme hneď prekrútia tak aby to vyzeralo že nacionalisti chcú len zničiť všetky menšiny a opozičné názory vybudovať obrovskú armádu a zničiť alebo ovládnuť svet . Ale toto nieje STAR WARS ! Tu nieje žiadne impérium a ani Darth Vader a Imperátor ktorí by perfektne sedeli na tvoju myšlienku o nacionalizme . Taktiež cigáni boli stále a aj sú stále cigáni . Nepochopitelne sa toto slovo v dnešnej dobe považuje ako nadávka alebo nejaký hanlivý výraz pre “rómov” . Takmer všetky ak nie všetky myšlienky hnutia si prekrútil tak že vlastne pravý nacionalisti chcú vyhubiť všetkých cigánov , maďarov , židov a podobne , pričom to vôbec nieje tak . Cigáni ktorí sa prispôsobili a pracujú , nisu to kriminálnici niesú zlí . Taktiež s maďarmi sme nevychádzali zle , ale politici ako ste si iiste všimli , naše vzťahy komplikujú . Tu nieje problém s maďarmi ako takými ale s provokujúcimi a násilnými maďarmi , s výtržníkmi atd. Ale tiež treba upozorniť na to že ani takýto slováci nie sú tolerovaní . Nejde o agresiu a nenávisť voči nejakému etniku či národu . Keby ľudia naozaj správne pochopili myšlienku nacionalizmu , a to pravého nacionalizmu , tak by sa tu dnes neviedli takéto diskusie a hádky .

  2. spametaj sa chlpce


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: