Preskočiť navigáciu


Záhadu o záhadných mimozemšťanoch by sme mohli rozvádzať celé hodiny. Pýtali by sme sa rôznymi otázkami a na tu správnu odpoveď by sme neprišli. Možno, že je to iba naša predstavivosť, ktorá vôbec nemusí byť reálna. Ale ak hovoríme o „virtuálnom svete“, nemôžme pochybovať, že je to výmysel.

Virtuálny svet existuje a to v rôznych podobách. Už registráciou na nejakej stránke sa stávame „virtuálnym človiečikom“. Žijeme vlastne v dvoch svetoch – jeden je realita a ten „záhadný“ je „našim dobrým kamarátom“. Nie sú to len dôležité informácie, ktoré získavame prostredníctvom neho. Sú to noví, zaujímaví ľudia, ktorých vôbec nemusíme v skutočnosti poznať a vôbec ich ani nemusíme niekedy cítiť pri sebe. Nemyslím na sebe. To je veľký rozdiel.
To, že virtuálny svet je dobrým „priateľom človeka“ je naozaj pravda. Nájdete tam mnoho ľudí, ktorí riešia svoje problémy cez „virtuálnych ľudí“. Vedia, že všetko, čo povedia tomu „virtuálnemu človiečikovi“ ostane iba medzi nimi. Hovoria o svojich láskach, sklamaniach, ale nezabudnú spomenúť i svoje radosti, ktoré ich stretnú počas dňa. A to, že písmenka dokážu lámať srdcia je proste pravda. Tak ako napíšete SMS svojmu blízkemu, tak aj „záhadné slovíčka“ na monitore sú len „mobilnou správou“. A predsa sa tu nájde akási „tolerancia“, ktorú by sme v reálnom svete neakceptovali. Hovorím o výzore, správaní, úrovne zmýšľania a ďalších „tolerančných faktoroch“, ktoré vo virtuálnom svete neplatia.
Ale vrátim sa ešte k tým záhadným slovíčkam. Napísať, povedať a povedať z úprimného srdca, sú tri odlišné veci. Napísať môžeme, čo len chceme, lebo mame čas na rozmyslenie a to vlastne nás stáva do „neobjektívnej reality“, tým sa náš názor stáva „virtuálnym“. Napísať „si pekný“ je veľmi jednoduché a hlavne „neúprimné“. A prečo? Len preto, lebo náš názor v našom vnútri môže byť úplne iný. V krátkosti povedané „názor vo virtuálnom svete je iný ako v reálnom svete“.
Povedať niečo „len tak“ nie je jednoduché, ale predsa dá sa to. Stačí kúsok improvizovať a funguje to na jedničku. Teraz som hovoril o reálnom svete. A teraz prichádza na rad „záhadný svet“. Existuje „záhadný rozhovor“ vo virtuálnom svete? Áno, môžem pokojne napísať, že existuje. Ak sme šikovní, tak je to naozaj jednoduché. Je tu však jeden háčik – musia sa stretnúť dvaja (alebo viac ľudí), ktorí dokážu rozprávať o „hlúpostiach“. Tu dôležitú úlohu zohráva „naša ukecanosť“. Pokiaľ sme „neistý“, tak nemusí to dobre skončiť. Pri týchto rozhovoroch je dôležitá naša aktívnosť. V tomto prípade rozhovor nemôže tvoriť iba jeden človiečik.
Otázka úprimných slov vo virtuálnom svete je záhadná, lebo už len ten virtuálny svet je záhadný. No, povedať niečo z úprimného srdiečka je prosto nemožné. To sa zrejme nedá. Úprimné slovo zrejme existuje iba v reálnom svete. Ten pocit úprimnosti od druhého človeka neprežijeme tak, ako ho môžeme prežiť v reálnom svete. A prečo je to vlastne takto? „pekné slovíčka“ môžu byť chápané dvojzmyselne. To je iné, keď je pri vás človek, ktorý vám hovorí niečo z úprimnosti a vie, že to tak cíti vo svojom vnútri.
Cit, dych, vnem, atmosféra sú vo virtuálnom svete neznáme a preto v krátkosti „úprimné slovíčka môžu zaváňať iba snom“.

Virtuálny svet je vlastne „trhom“ ľudí, ktorých môžete, no nemusíte spoznávať. Akým spôsobom budeme spoznávať nových ľudí, je v niektorých situáciách jedno. Hľadajme životné lásky, platonické lásky, priateľstva, kamarátstva… Ale dávajme si pozor aj na tento svet. Aj vo virtuálnom svete existujú nástrahy, ktoré môžeš počas svojho putovania stretnúť.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: