Skip navigation


To, že v otázkach národnostných menšín, alebo inak povedané v otázkach tikajúcich sa parazitov sú dve skupiny ľudí, ktorý navzájom sa obviňujú.

„Kto je väčší rasista?“ Pýta sa „cigáň“ bieleho. „NO predsa ty nie…“ „a ako si nato prišiel?“ „tak, že vy bieli nám všetko beriete a nám nič nenecháte.“
V tomto rozhovore by sme mohli pokračovať a neprišli by sme na tu správnu odpoveď, lebo obviňovanie „vy ste ty zlí“ je „rasistické“. Proste obviňovať sa navzájom nikde nevedie, nikomu to nepríde na úžitok, nikomu neprospieva… Bohužiaľ musím konštatovať, že „slovíčka“ typu „my sme ty dobrý a vy ste ty paraziti“ v súčasnej spoločnosti existujú. Nezakrývajme si oči pred pravdou. Existuje tu nejaký cigánsky problém, ale existuje tu aj problém rasistov. Problémy sa neriešia obviňovaním. Aspoň myslím, že vážne problémy sa takto určite neriešia. Treba konštatovať, že na Slovensku mame „veľkých“ bôžikov, ktorý hovoria „vy ste ty hnusáci“. Nič iné ich nezaujíma. Veď podstate ani sa im nečudujem , keďže nemajú argumenty, ktoré by mali nejakú spoločenskú hodnotu. Na jednej strane hlásia sa ku kresťanstvu, no na druhej strane správajú sa ako „moderní kresťania“. Myslím, že viera nie je zďaleka o odsudzovaní iných ľudí. Tobôž, aby to odsudzovanie súviselo s rasizmom. Ale to zrejme ty „antirasisti“ nepochopia. Oni chápu iba jednej stránke veci.
Je to prosto neuveriteľné, ale zároveň možné. Spoločnosť dokáže na takéto svetonázory reagovať. Problém je v tom, že tie svetonázory ani zďaleka sa nepribližujú k tým reálnym. Chcú riešiť problém, ale dokonalé riešenie nenachádzajú. Poznajú iba jednu stránku veci, ktorú dokola omieľajú a tlačia „zodpovedným“ voličom do hláv. Ty „zodpovední“ voliči samozrejme, že pochopia a pôjdu voliť takýchto „darebákov“, ktorí nepoznajú kresťanské hodnoty o ktoré sa samozrejme tak úporne opierajú.
Oproti „antirasistom“ stoja vraj že rasisti. Sú to rasisti, ktorí zastavajú „cigáňov“, ktorí sú tu najhorší. Predstavte si, že antirasisti hovoria: „čierni žijú na úkor bielych.“ Dá sa súhlasiť? Nie, nedá sa. Prečo? Aj u bielych existujú parazity a nie je ich malo. Proste vidíme iba jednu stránku problému. Tým problémom sú „čierni cigáni“. Otázka: „čo si pomyslite o kňazovi, ktorý má čiernu pleť?“ „je to sviňa, ktorá vyštudovala na úkor bielych. Treba ju zatvoriť predsa nie? Veď patri medzi tie čierne ovečky nie?“ Takto zmýšľajú naši bôžikovia, ktorí sa samozrejme, že úporné brania typom: „berú nám slobodu!“ človek nedokáže pochopiť všetkému, ale tomu sa určite nedá pochopiť. Toto dokáže človek, ktorý nemá ani kúsok charakteru. Vidí svet čiernobielo a to je problém. Svet nie je čiernobiely ale farebný. V tom je naozajstný rozdiel. Nehádžme ľudí do jedného vrecia len preto, že sú čiernej pleti. Poďme a tých „parazitov“ odstráňme, ale nie spôsobom, že za tých parazitov budeme považovať celé etnické skupiny. Tvrdím, že v každej spoločnosti sú paraziti, ak sa vôbec dajú takto nazvať. Príde mi to dosť vulgárne, ale predsa to používajú naši kresťania nie? Tak musím sa podľa nich riadiť nie? Ale nie… Ja sa podľa ich správania nebudem riadiť.
Teraz jasne som rozoberal tých našich veľkých zástancov dobra. Kúsok si posvietim aj na tých vraj že zlých. „rasisti sú čierny, lebo to povedal jeden pekný a múdručký človiečik.“ Skutočná pravda: „máme smolu, pretože sme biely. Biely, Škoda len, že patríme k tej toľko nenávidenej bielej rase.“ Áno, priznávam, že aj tie organizácie zastavajúce vraj že tých pravých rasistov nemajú čo robiť. No treba dodať, že v tomto prípade je potrebná „opozícia“. Je to vlastne iba také divadielko. Rozumný človek si urobí o tomto vlastný názor. Každá z týchto strán vidí nejaký cieľ. Ich ciele sa líšia a preto po sebe tak havkajú.

Takže kto je lepší alebo horší? Každý nech si vytvorí názor a nech si ho povie, ale nech nevytvára nenávisť medzi ľuďmi. Nenávisť je to najhoršie, čo škodí vnútru človeka.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: