Preskočiť navigáciu


Každý z nás mal a má svoje tajné sny. Niekto snivá nad krásnym domom, niekto nad množstvom peňazí, ale čo je podstatné – každý snivá nad niečím iným.

Mnoho krát sa stáva, že snívame nad vecami čo nie sú z rôznych dôvodov reálne. Čo spôsobuje aj úroveň zmýšľania. Je rozdiel medzi malými snami škôlkara a sedemnásť ročného chlapca, či dievčaťa. Vo všeobecnosti malý škôlkar snivá o rozprávkových krajinách, kde sa voda mení na autíčka a nad rozprávkami, kde soľ sa mení na cukor. Postupom času, keď sa stáva malým školákom snivá nad tým čim sa zrejme nestane. Mnoho krát sú to jednoduché remesla ako napríklad policajt, smetiar a podobne. Keď sa stáva starším školákom už sa jeho sny zrúcajú do neznáma. Už nechce rozprávkovú krajinu, nechce byť smetiarom. Tak potom čim to je, že nevie čim chce byť v dospelosti?
Tým, že si uvedomuje vážnosť situácie čo bude s ním v budúcnosti?
Tým, že sa nezaoberá tým čo bude v budúcnosti sním?
Ja skôr pripúšťam tu prvú možnosť, pretože dostatočne si uvedomuje situáciu. Okrem tohto problému naňho tlači ďalší a to jeho vlastný kariérny cieľ. Z toho vyplýva, že čim sme starší, tým sme reálnejší. To znamená, že zo snov sme prešli ku mnoho krát krutej realite.
Po tomto období nastáva opäť rozkvet snov. A však je tu jeden problém. Problém spočíva v tom, či sme nepremrhali čas zbytočne, ktorý sme strávili v minulosti podľa nás zbytočne. Z toho vyplýva, že sny sa stavajú mnoho krát iba snami.
Potom sa vynára otázka: „robíme všetko pre splnenie vlastných snov?“
Na tu to otázku jednotne nemôžeme odpovedať, pretože niektorí sú cieľa vedomí a ty preto takmer všetko spravia. Sú aj takí, ktorých sny zaujímajú, ale nič pre ich splnenie nerobia.

Mladosť a sny sú úzko späté, pretože sny sú viac-menej iba prijemné, čo realita je niekedy krutá. Je to asi správne dané, že v mladosti máme možnosť si užívať sny, pretože realitu si zrejme užijeme viac. Ale to neznamená, že nemôžme snívať celý svoj život.

Čo z toho vyplýva?
Každý má vlastné sny. So zvyšujúcim vekom sa obsah snov mení. Čim sme starší tým sme ako keby reálnejší. Reálne uvažovanie spôsobuje čiastočný útlm snov.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: