Skip navigation


Rodičia v živote mladých ľudí majú veľmi veľký vyznám. Preto sú rodičia podľa mňa najdôležitejšou oporou pre mladú dospievajúcu generáciu. A však sú aj prípady kedy toto pravidlo neplatí.
Ako člen mladšej generácie viem ako to funguje v bežných rodinách. Všetko by sa zdalo NIEKEDY Až Príliš ružové, ale stále to tak nie je. Hlavne vtedy, keď nesúhlasím s názormi rodičov. Ale ako sa hovorí „starší má stále pravdu bez ohľadu či je to pravda, alebo nie“.
Prečo je to tak, že dve rozličné generácie nedokážu nájsť spoločný názor na daný problém? Podľa mňa je viacero dôvodov prečo je to tak. V prvom rade obe strany by si mali uznať niektoré chyby. Okrem toho rodičia niekedy by si mali uznať, že vek nie je tým rozhodujúcim prvkom, ktorý rozhoduje o pravde či nepravde. Zrejme to by bolo prvé posolstvo dospievajúcej mládeže rodičom. Toto posolstvo neznamená to, že rodičia nemajú nikdy pravdu, ale to aby si uvedomili, že aj dospievajúci človek má vlastné názory, vlastné dobré či zlé dni.
Ďalšie posolstvo dospievajúcej mládeže rodičom by bolo o pochopení a akceptácii iného rozhodnutia dospievajúcej mládeže. To znamená, že rodičia by mali akceptovať rozhodnutie dospievajúceho syna či dcéry, ktorí sa rozhodli pre určité rozhodnutie. Pochopiteľne ak by sa stalo, že rodičia nesúhlasia s názorom dospievajúceho syna či dcéry, máli by podľa mňa nepriamo dávať príklady, prečo ich názor je nesprávny. Ja chápem, že sa dá na tento problém pozerať z rôznych hľadísk. Zrejme to záleží iba na rodičovi, či viac alebo menej uznáva liberálne zásady.
Mnohokrát sa stáva, že rodičia nemajú čas na svoje ratolesti. Čo je ďalší prvok, ktorý spôsobuje vzájomné nepochopenie. Žijeme uponáhľaným životom, ktorý túži iba po materiálnych hodnotách, peniazoch, ktoré mnohokrát kazia charakter človeka. Pri uponáhľanom životnom štýle mnohí rodičia si nedokážu nájsť dostatočný čas na svoje ratolesti. Potom sa rodičia čudujú, že aká je terajšia generácia dospievajúcich ľudí. A preto si myslím, že rodičia by si mali nájsť viac času na svoje deti, aby ich vzájomný vzťah nebol založený iba na riešení každodenných problémov.
Vzťah rodičov a deti podľa mňa nikdy nebude dokonalý, pretože sú obdobia dospievajúcej mládeže, kedy všetko čo povedia rodičia, je nesprávne. Ale opäť JE to iba extrém, a preto si myslím, že všetko spomínané, musí byť Chápané ZMIEROU.
Z toho vyplýva, že rodičia by si mali prvom rade nájsť viac času pre svoje ratolesti, viac pochopenia pre ich názory, ktoré niekedy sú aj nezmyselné či nepochopiteľné. A na druhej strane by si mali niekedy aj ti mladší uvedomiť čo je dobré a čo je zlé. Mnohokrát sa stáva, že si ani neuvedomujú, že robia zlé veci. Z toho vyplýva, že obe strany by mali hľadať spoločnú reč.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: