Skip navigation


Facebook. „Kniha“ pre všetkých, ktorý chcú byť v kontakte so svojimi priateľmi kdekoľvek a hlavne kedykoľvek.

Máte vážny problém, ktorý nedokážete vyriešiť, pretože v neprávu chvíľu sa nachádzate na pracovisku a tak danú vec nedokážete nejakým spôsobom rýchlo vyriešiť. Preto do vašej práce na notebooku či počítači zahrniete návštevu Facebooku, na ktorom oslovíte svojho priateľa/priateľku, aby urobili 3 maličkosti. Prvá, „… ako máš?“ blba otázka a blbšia odpoveď. Druhá, „… pokús sa pozháňať nejaké kočky, aby o zábavu nebola núdza!“ A tretia, „… nezabudni na alkohol!“ Popri práci síce stíhate odpisovať, ale niekedy sa „prekecnete“ a už sa to s vami vezie. Ako aj v rozhlase.

„… To politické zafarbenie môže byť niekedy ilúziou, alebo až zneužívané, pretože tak ako sa menia politické strany a členovia pohybujú, tak sa potom môže veľmi narúšať aj kredibilita tohto systému, ktorý bol postulovaný, že opozícia kontroluje.“ „Pripúšťate, že nemusí tam byť kľuč koalícia verzus opozícia pri nominácii na post šéfa?“ „Nikdy by som nenadradil (…) nejaké politické zvažovanie nad základne aspekty…“ Ani nejde tak o slová, ktoré sú prezentované v tomto „názore“, ale o to , čo sa „odohrávalo“ v pozadí pri nahrávaní rozhovoru. V druhej reakcii Jána Figeľa je počuť minimálne podozrivý zvuk. Či to bola tzv. zvuková bublina, ktorú systém spraví pri zobrazení nejakého upozornenia, alebo či to išlo o chatovú správu na Facebooku, by sa dalo polemizovať. Minimálne to, že sa tam takýto zvuk objavil, je do budúcnosti ponaučením, že zvuky zo systému (skôr z Facebooku) nepatria do príspevkov. Ale človek to neovplyvní, že priateľka má veľkú chuť na vás nie? A o to je to horšie, ak aj takúto chuť zdieľate vy. V takomto prípade o sústredení na prácu nemožno hovoriť. Celý príspevok, ktorý bol uverejnený v Rádio žurnály môžeš posúdiť tak, že si ho stiahneš
(Rádio žurnál: 12:00 – 30.06.2010 – druhá reakcia Jána Figeľa „…Nikdy by som nenadradil (podozrivý zvuk tzv. bubliny) nejaké politické zvažovanie…“)

Nikoho s týmto nechcem zhadzovať ani podozrievať, len chcem poukázať, že sa tam niečo „deje“.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: