Skip navigation


Aká je ideálna žena? Ideálna farmárka? Žena, ktorá bude ochotná žiť s farmárom? Na tieto otázky sa dozvieme správnu odpoveď za niekoľko týždňov. A bude to kopec, ale doslova hŕstka smiechu, sklamania, slz, stúpaní, pádov a hlavne prekvapení…

Farmár hľadá ženu! A takú, ktorá je, ako sa hovorí, hodná do voza i koča. A taká, ktorá bude musieť, bohužiaľ, strpieť prácu na farme. Práca na farme vraj dosť smrdí. Ale o to v podstate vôbec nejde. Predsa, aj smrad sa dá vydržať! Dobré jazyky povrávajú, že kravský smrad, prospieva ľuďom, ktorý majú astmu. Prvá a dôležitá vlastnosť „ideálnej“ slovenskej farmárky, by mala úzko súvisieť s touto chorobou. Je to hoci zákerná choroba, ale ak chcete uspieť na farme, musíte počítať aj s vaším zdravím, ktoré v určitých prípadoch chátra, ako ta chatrč na Horehroní (či niekde inde?). Okrem smradu, ktorý spôsobujú kravičky, kozliatka, krásne ovečky a v neposlednom rade aj zatúlané psíčatá, musíme myslieť na náš, slušne povedané, pach. Predpokladám, že každý farmár myslí na ženskú vôňu, ako aj iní muži v bežnom živote. No nie je to žiadna výhra, ak si k vám v autobuse sadne fajne navoňaná farmárka? Je to skvelý pocit. Cítite sa ako anjel v nebi, ktorý má pľúca na neporovnanie. Vaše nádychy a výdychy opakujete v čo najdlhších intervaloch. Keby sa dalo, spravili by ste aj svetový rekord. Preto ďalšiou nepochybnou vlastnosťou „ideálnej“ slovenskej farmárky, musí byť namyslenosť (farmárska!?). Ta spočíva v jednoduchom princípe: Nik nemôže smrdieť horšie ako „ja“. Aj ideály sú v niečom výnimočné.
Práca na farme má veľkú jednu velikánsku výhodu. Predpokladaná denná spotreba alkoholických nápojov je neobmedzená. Existuje na to aj jeden vzorec odpovedí, prečo je to tak. Ráno dva deci „oči pučí“ (a to doslova) vínka určite nezaškodí. A čo by viac. Tri deci sú priam žiadané.

Cítim neúprosný smrad. V ešte zažmúrených očiach rozmýšľam, či to dnes napokon nezdám. Prežijem! A v tom otvorím okále… Na stole sú dve škatule vínka. Z prvej nalievam asi Štvrtku pohára. Otváram takmer druhú prázdnu škatuľu. Trojdecový pohár sa zaplnil na dve tretiny. Do Riti! Poviem si pre seba. A v tom si spomeniem – veď mám svojho farmára! Práca na farme je skvelá. Neočakávane očakávaný smrad stúpajúcim vínkom do hlavy sa postupne ale iste vytráca a prázdny žalúdok prestáva o sebe vedieť. Tak mu treba!

Ideálna farmárka nemôže o sebe pochybovať, že nie je dokonalá. Je! A keď aj nie je, musí byť sebavedomá a tvrdohlavá. Prvým predpokladom pre splnenie svojej misie, je piť, piť a ešte raz poriadne chľastať alkohol! Lebo tam niekde vedie cesta k sláve. A až takej, že je nevídaná. Zbytočne sa nevraví, že človek, ktorý podlieha tranzom alkoholu, je uvoľnený, sebavedomý a dokonalý. Aj ideálna farmárka potrebuje životnú nevyhnutnosť – sex. Čim viac alkoholu, tým viac „sexu“? Nie, vtipné opretia o stôl a vyhlásenia „…ja som neni opitá, viem stáť na jednej nohe,” určite na začiatok stačia. Ale aby sme neostali nazačiatku, musí to mať nejaké pokračovanie.
Alkohol má ďalšiu velikánsku výhodu, hovoria odborníci na diéty. Človek, ktorý podlieha pravidelným alkoholickým tranzom sa cíti stále najedený ako prasa. Čim viac alkoholu, tým menej kíl na brušku! A teda, ideálna farmárka musí vlastniť nie veľmi sexi bruško. Nič sa nemusí báť, alkohol za ňu schudne. A vraj, až 10kg za mesiac! To spôsobí, že bude sexi bomba, ktorá sa uvoľní ako to neovládateľné sexi čudo. Tak do toho!

Chcela som si len tak zapáliť. Úplne len jednu. Jednu jedinú. Z aj tak roztrhaného vrecka som vytiahla zlomenú cigaretu a zapaľovač. Do p.i.č.e! Je zlomená.
Ako keby to tušil. „Som ti hovoril, že nemáš fajčiť. Iba keď tak…“ a už som ho nepočúvala.

V Rámci bezpečnosti práce je zakázané fajčiť na pracovisku. Pri nesprávnom zaobchádzaní môže dôjsť k splanutiu požiaru. Presnejšie povedané ohňa. Ohňa, ktorý iskrí medzi dvoma srdcami. Otelách ani radšej nepíšem.
Vo všeobecnosti sa hovorí, že ak prvý dojem nedokáže osloviť opačné pohlavie, je všetko stratené. Preto pre ideálnu slovenskú farmárku sa odporúča postupovať nasledovne:
1. Ak dokážete robiť iskry s cigaretami, robte ich veľmi veľa. Predsa, chcete byť úspešná! A hádam nechcete riskovať, že to medzi vami nezaiskrí. Pamätajte aj na slávu, ktorá sa dá dosiahnuť iba voľnosťou.
2. Nehádžte žito do sena, lebo tu „správnu“ zbraň ešte len skrývate. V prípade tušiaceho neúspechu, zryte sa ako prasiatko. Tu ide o vás, o vašu budúcnosť a o to, či si to užijete!
3. Ak druhé odporúčanie nezaberá a cítite sa ako pred totálnou katastrofou sveta, skúste poslednú zbraň – prehovárať farmára, že ste dokonalá, že vaše bruško je trochu guľaté, ale hodláte s tým niečo robiť. Nezabúdajte na odporúčanie „promptných“ odborníkov v diétach.

Práca bola počas dňa jednotvárna. Stále to isté dokola. Už sa z toho tak vymaniť. Spraviť v živote zmenu opačným smerom. Smerom, ktorý je o 100% lepší. Cítila som, že dnes sa to musí zmeniť. Zmeniť od vtipnej rozprávky k realite. V duchu som sa smiala – Ach bože, aká som len… (normálna na vtipnom mieste s vtipnými výrokmi).

Lepšie povedané – normálna a dobrá, vtipná v tele.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: