Preskočiť navigáciu


Koncom každého roka každý z nás hodnotí aký bol odchádzajúci rok. Či bol lepší alebo horší ako ten predošlý. Každý hodnotí, ale nezabúda dať si aj tak nesplniteľne predsavzatia. Tak ako nás to učí politika. Rok 2010 v politike bol pestrý, mnoho stúpaní, ale aj neočakávaných pádov, prekvapení a nesmiem zabudnúť, mnoho ale naozaj mnoho politických vtipov.

Určite je každému známy ten vtip o ficovi (či dzurindovi?), ktorý je naozaj starý, no do dnes najlepší. Nikto nemohol predpokladať, že v roku 2010 bude plakať krvavé slzy, ani to, že každý prvý Slovák nepozná hymnu. Našťastie, že sú to aj tí najlepší z najlepších.
Ale vysmievať sa z niekoho, že zato nemôže je maximálnou drzosťou a samozrejme, preto nesmieme zabúdať, najlepším súcitom k tým, ktorým pomoci niet to, je, Bohužiaľ, len konštatovanie – život je už taký. K niektorým politikom naozaj krutý.
Úplne vážne s dávkou pesimizmu. Máme dôvod plakať krvavé slzy? Nemáme. Ale čo, to by bol omyl a naozaj fatálny. Máme. Prečo? Krv predstavuje bolesť, utrpenie ľudí a ten nechcený smútok. Po voľbách bol dôvod na smútok. A veľký. A dokonca až taký, že niektorí ronili krvavé slzy. Neovládli sa, naháňali lietajúce balóniky, neznáme objekty mimozemšťanov a niektorým sa dokonca, o čom už aj odborníci pochybujú, podarilo nájsť „meteorit“ zla. Ale kedy ho ten dotyčný zmarí by už bolo opäť na inú kávu. A určite lepšiu, ako posedenie pri ohníčku, alebo ako hovoria klasici, posedenie pri „výbornom“ pečku. „Prajem vám prijemný sexuálny zážitok,“ a k želaniu sa samozrejme pripájam aj ja. Pozor, nezabúdajte na tie, no ako sa im nadáva, slizké hlieny, presnejšie povedané lubrigačné valčeky. Odborníci na mediálnu sexuálnu úchylku dôrazne upozorňujú, že politické znásilňovanie (ale aj sexuálne tyranie) je pre spoločnosť nebezpečné. Okrem toho, tvrdia, že v roku 2010 došlo k rapídnemu zneužívaniu médií na propagáciu sexuálneho tyrania. Ak berieme do úvahy desivé čísla, každý druhý muž je impotentní od roku 2010, pričom každý tretí prišiel o dobrý sluch z doposiaľ neznámych dôvodov. Ženy od mužov v danom probléme skončili o niečo lepšie. Jednoznačnou príčinou je, že dávky sexuálneho tyrania boli podané nesprávne, ba čoviac, podporili trh s lubrigačnými valčekmi. Naopak, jeden priateľ mi hovoril príhodu o vážne chorom starčekovi, ktorý sa vyliečil s čudnými liekmi. Jedného krásneho letného dňa ho niekto mediálne znásilnil. Nevládny starček sa postavil, trikrát buchol paličkou a odišiel sa vygrcať na vlastných nohách. Od tej chvíle starček bol zdravý a dokonca prestal pozerať televíziu. Vraj preto, aby náhodou ho niekto neznásilnil a on by bol opäť chorý. Chudák starček.
Protikladom chudobným sú bohatý a ako aj, protikladom hlupákov sú múdri. Práve tí múdri, ktorí sú učenlivý, prichádzajú na nové dogmy matematického myslenia a filozofickej logiky. Niekto mi raz hovoril veľmi pekný príbeh, z ktorého som bol úplne mimo. Tri dní a tri noci som nespal a premýšľal, že prečo to tak je a prečo to nie je inak alebo onak. Viete načo som prišiel? Na nič. Len nato, že každý druhý neimpotentný Slovák je múdry človiečisko. Fantázia mu pracuje na plne obrátky, miestami až na úplne zvratky. Len sem-tam, hlava zakrúti, jeden poldecák hrdlo okúsi. A niektorým aj rozum. A niektorým až tak, že sú schopní prehovárať vás o svojej pravde. Že tatry sú maďarské a Kriváň americký, alebo že kresťanstvo je krásne, hoc od vašej krásy má ďaleko. Ako povedal raz jeden múdry človek: „Vy ste hlúpi a spoločne sme hlúpi. Na rozdiel od vás som trochu viac. A preto toľkokrát si ma vážite.“ Ani vy ste neverili, že z jednej krásnej pesničky sa môže stať škaredá? Osobne, ja som tomu uveril, keď som pondelok článok lúskal a Jožka mrkvičku počúval. Vraj Slovensko je už dávno Maďarsko a vraj Maďarov je omnoho viac ako homošov. Sláva na nebesiach, horšie už nebolo. „Toto sme chceli?! Toto sme chceli?!“ No povedzte, život bez neho by bol každodennou rutinou a tak? Je krásny, ba čoviac, miestami nádherný. Nezabúdajme na bezpečnosť, lebo aj v práci, aj v krčme platia pravidla bezpečnosti. V krčme je maximálne nebezpečné hádzať poháre po najlepšom priateľovi. Vyššie spomínaný objav je už dávno známy. Nevraviac, keď v najvyšších kruhoch sa predávajú facky a strhávajú neznámych žien „Gaťky“. A hla, tyranie v priamom prenose. A hla, čo nevidieť, aj z čerta sa môže stať anjel, ktorý prevychováva neslušných a obyčajných.
Jednoznačne politickým objavom roku 2010 bol filozofický výpočet menštruačných dní jedného dobrého človeka. Ja ho ľutujem. Vy?

Na politikov by sme mohli ušiť mnoho ale premnoho pekných vtipov. V niektorých prípadoch mám pocit, že to nemá zmysel. Preto pozrime sa na politickú scénu roku 2010 trochu skepticky.
Január 2010. Výbušnina nám vymývala niekoľko dní mozgy. Aj tak bolo to zbytočné, aj tak sme nezbohatli a aj tak sme na niektorých nadávali. Bola to tak vážna kauza, že niektorí sa z nej vysmievali. „Slovensko to je ten národ maďarsky, čo
Írov výbušninami zavalí. A ten Slovák veľký, zopár výbušnín do vrecúška zabalí. A všetkých Poliakov pobalí.“ Raz keď kompetentní dorastú, určite napíšu knihu s prekrásnym názvom: „Ako sme vyzbrojili teroristu proti Maďarom a ako sme ho poslali do Írska.“ Omyl, to nie je názov knihy, len upútavka. Názov: „Terorista z východnej Európy útočí na západ!“ bude naozaj primeraný. Mimochodom, vo februári, hneď po tejto vážnej kauze prišla na svet ďalšia. Teroristu zo Slovenska financovali z Veľkej Británie – nejaký vraj judáši. Tak prali a prali špinavé peniaze, že sa ešte teraz nedoprali. „Ako sa vzali a do smrti šťastne žili?“ sa pýta starý deduško v tej rozprávke s dobrým koncom. „živorili a živorili až pokiaľ nepomreli.“ V marci sa obe kauzy spojili do mega kauzy a opäť sme sa toho dozvedeli mnoho. Keďže januároví útok na baštu Maďarov nevyšiel, museli slovenskí politici nájsť alternatívu. A predstavte si, oni ju našli. Zákon na ochranu pred Maďarmi
kládol dôraz na bojovnosť a predovšetkým priebojnosť slovenských teroristov v medzinárodnom kontexte. Konkurenčný boj sa pokojne mohol začať, ale proti bol prezident.
Okrem nejakých káuzičiek, v júni prišli voľby, ktoré boli malým prekvapením pre všetkých. V tomto článku
je možné pochopiť, že z politikmi je naozaj zle. Ďalšia zo zbytočných článkov nie je vhodná pre slabšie povahy a povahy založené na princípoch slušného správania.
Článok o vedeckom objave roku 2010,
Pasáci v praxi prostitútok
A nesmiem zabudnúť na článok, ktorí hovorí o nesplnených snoch.
V príbehoch na pokojné čítanie si nájde každý vlastnú chuť. Najprv Článok
O nejakom kráľovi, Rozprávka zo Slovenského fondu najlepších rozprávok
A chválospev
Niekoho koho obdivuje každý, lebo je nedokonalý ale bravúrny.
O tom ako sme sa pomýlili v tomto článku.

Niekoľko prijemných odkazov na pobavenie sú tu (Pri sledovaní sa odporúča sledovať krvný tlak a keď je možné aj podtlak):

Rok 2010 na politickej scéne sme zhodnotili ako-tak. Uznajte, tento rok nebola žiadna sláva. Akurát asi len to, že sa zmenila vláda. Preto, prajem všetko naj do nového roku, veľa zdravia, lebo bez politického vtipu sa aj zdravie ničí a veľa lásky a šťastia, keď vás šľak chytí. Niežeby som to prial… no ale? No my vieme 🙂

Reklamy

One Comment

  1. A friend gave me this link to the article, and worth it to access the site


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: